۱۳۹۷/۰۶/۱۳
مدیرکل کمیته امداد استان فارس :

مشارکت مردم شهرستان استهبان در انجام فریضه جمع آوری زکات پویا و فعال است و این را در عمل ثابت کردند

شورای زکات شهرستان استهبان با حضور فرماندار ، بذرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس ، حجه الاسلام جعفری رئیس شورای زکات استان ، حجه الاسلام و المسلمین شاهسوندی امام جمعه موقت ، بخشداران و اعضای محترم شورای زکات شهرستان تشکیل جلسه داد .

~~به گزارش روابط عمومی فرمانداری ؛ فرماندار استهبان با اشاره به طرح جمع آوری زکات مستحب اظهار داشت: با هدف ترویج فرهنگ زکات در شهرستان که مردم آن دارای پیشینه و تقید خاصی نسبت به پرداخت زکات هستند  این طرح در انجیرستان های شهرستان آغاز شد
شرفی با  توجه به بحث فلسفه وجودی زکات گفت: زکات باعث کنترل فقر، کمک به نیازمندان درجامعه است که باید در این زمینه هدفمند و به صورت متمرکز  عمل کنیم.
 نماینده عالی دولت تصریح کرد : زکات جمع آوری شده در روستاها و شهرستان در همان منطقه و برای فرآهم کردن موارد ضروری زندگی نیازمندان و محرومان از قبیل :درمان،آموزش،مسکن مددجویی،جهیزیه ودیگر موارد صرف خواهد شد.
وی با توجه به اینکه پرداخت زکات آثار بسیار خوبی در زندگی محرومین خواهد داشت افزود: باید با معرفی و ارائه طرح های ماندگار در خصوص پرداخت زکات و بیان گزارش و عملکرد دستگاه متولی مصرف زکات از نحوه هزینه کرد دریافت زکات و همچنین آثار و برکاتی که در سطح جامعه و در زندگی فردی و اجتماعی مردم داشته است، به خوبی بیان شود تا دیگران نیز به پرداخت زکات تشویق گردند.
در ادامه مدیر کل کمیته امداد با بیان اینکه اجرای طرح جمع آوری زکات مستحب انجیر پیشنهاد شورای زکات استان بود گفت:  حرکت انقلابی و جهادی اعضای شورای زکات استان  برای کمک به محرومین شهرستان در قالب اردوی جهادی روحانیون که اثرات و برکات هم به پرداخت کنندگان و هم به دریافت کنندگان برسد اجراء شد
وی افزود: مشارکت مردم شهرستان استهبان در انجام فریضه جمع آوری  زکات  پویا و فعال است و این را در عمل ثابت کردند

بذرافشان اظهار داشت:   هر چقدر زکات جمع آوری شود به همان میزان هم کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اعتبار برای رفع احتیاج، نیازمندان به این شهرستان  اختصاص خواهد داد.
مدیر کل کمیته با توجه به طرح شجره طیبه که تعدادی اصله انجیر را به نام فقرا هدیه می کنند گفت: این امر باعث می شود که بر هیبت و قرآنی بودن شهرستان  استهبان بیفزاید .

 


منبع : روابط عمومی فرمانداری استهبان

کد خبر : 68739
تعداد بازدیدها : ۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است