۱۳۹۷/۱۰/۰۶

استهبان نیازمند ۲ درصد اعتبارات نفت و گاز است

فرماندار استهبان خواستار رفع محرومیت این شهرستان از اعتبارات نفت و گاز شد

استهبان نیازمند ۲ درصد  اعتبارات نفت و گاز است
فرماندار استهبان خواستار رفع محرومیت این شهرستان از اعتبارات نفت و گاز شد
 محمد مهدی شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: در برنامه آمایشی سرزمینی کل کشور در سال 87 که مناطق برخوردار و محروم شناسایی شدند، شهرستان استهبان به دلیل برخورداری از شاخص‌هایی چون آب، برق و جاده، برخوردار قلمداد شد و به همراه شهرستان آباده از اعتبارات نفت و گازی که به مناطق محروم تعلق می‌گیرد، محروم شد.
وی افزود: امروز در بیشتر شهرستان‌ها شاخص آب، برق و جاده وجود دارد اما همچنان جزو مناطق محروم محسوب شده و اعتبارات 2 درصد نفت و گاز به آنان تعلق می‌یابد اما شهرستان استهبان از این اعتبار محروم است.
مقام عالی دولت در شهرستان استهبان، محرومیت این شهرستان از اعتبارات نفت و گاز را موجب تولید مشکلات بسیاری در به ثمر رساندن پروژه‌های عمرانی قلمداد کرد و گفت: در این خصوص به دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهور نیز مکاتبه کردیم اما هنوز نتیجه‌ای نگرفتیم.
شرفی افزود: در برنامه جدید آمایش سرزمینی نیز شهرستان استهبان جزو مناطق برخوردار قلمداد شد چراکه در این برنامه گفته‌شده که اگر شهرستانی در همان سال 87 یک دهستان محروم نیز داشته است، جزو مناطق محروم محسوب شده و اعتبارات نفت و گاز بدان تعلق می‌گیرد و استهبان به دلیل اینکه همان زمان نیز حتی یک دهستان محروم نیز نداشت، دوباره از این اعتبارات محروم شده است.
 
 
 


منبع : Estahban.farsp.ir

کد خبر : 70348
تعداد بازدیدها : ۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است